Orkide Zeytin Dalından

Neden Orkide Zeytinyağı?

Orkide Zeytin Dalından Zeytinyağını Neden Tercih Etmelisiniz?

Zeytin ağacı; bir tabiat harikası, mitolojide efsanelerin tanığı ve sağlık dostu bir ürün olarak antik çağdan günümüze ulaştı. Birçok sanat eserine de tarih boyunca ilham kaynağı oldu. Orkide Zeytinyağı; bir sanat eseri özeniyle işlenmiş, zeytin dalları figürlerini yansıtan yepyeni şişeleriyle ve zeytinyağının öyküsünü yansıtan etiketleriyle tüketicilerimiz ile buluşuyor.

Orkide Zeytin Dalından Zeytinyağını “sağlıkla güvenle” siz değerli tüketicilerimize sunuyoruz. Peki siz neden Orkide Zeytinyağı’nı tercih etmelisiniz?
01-icon
INTERNATIONAL OLIVE COUNCIL (COI) STANDARDINA UYGUNLUK

Merkezi İspanya‘nın Madrid kentinde bulunan Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council),  zeytinyağı ve sofralık zeytin alanında dünyanın tek uluslararası kuruluşudur. Üretim tesisimizde Türkiye’nin de üye olduğu COI standartlarına göre üretim yapılmaktadır.

02
YÜKSEK KALİTE STANDARDINA
UYGUNLUK

Orkide Zeytinyağı; İzmir Çiğli’deki zeytinyağı üretim tesislerimizde TS 341 Yemeklik Zeytinyağı Yönetmeliği’ne uygun standartlarda üretim yapılmaktadır. Her yıl tekrarlanan periyodik kontroller ile kalite gereklilikleri açısından üretim tesisimiz denetime tabi tutulmaktadır.

03
MODERN CİHAZLAR İLE ANALİZ
 

Üretim tesisimizdeki laboratuvarımızda zeytinyağı analizlerinde modern cihazlardan (gaz kromotografi cihazı, likit kromotografi, spektrofotometre cihazları) yararlanılmaktadır. Uzman analistlerimiz tarafından tüm analizler fabrikamızda yapılabilmekte, bu sayede zeytinyağları güvenle tüketicilerimize sunulmaktadır.

04
ULUSAL ZEYTİN ve ZEYTİNYAĞI KONSEYİ RING TESTLERİNDE BAŞARI

Periyodik aralıklarla Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi, analiz sonuçları belirli zeytinyağı numuneleri göndermektedir. Uzman analistlerimiz tarafından çalışılan numunelerin sonuçları da konseye bildirilmektedir. Konsey tarafından değerlendirilen göndermiş olduğumuz fiziksel-kimyasal parametrelere ilişkin rapor ,UZZK tarafından başarılı laboratuvarlar listesini kapsar. Değerlendirme, ISO 13528 yeterlilik testlerinde kullanılan istatistik değerlendirme standartlarında açıklanan ölçütlere dayanmaktadır. Bu açıdan Orkide Zeytinyağı, UZZK’nın ring testlerinde başarılı sonuçlar almaktadır.

05
UZMAN ZEYTİNYAĞI ANALİSTLERİNCE YAPILAN DUYUSAL ANALİZLER

Uzman analistlerimiz natürel sızma zeytinyağı eğitimi almaktadır. Bu eğitimde zeytin yetiştiriciliği, zeytinyağı üretim teknolojileri ve temel tadım eğitimi konularına yer verilir. Eğitimde zeytinyağı duyusal analiz prensipleri, negatif ve pozitif özellikler uygulamalı olarak tanıtılır. Başarılı olan kişilere katılım sertifikası verilir. Uzman analistlerimiz tarafından zeytinyağı duyusal analizler düzenli olarak yapılmaktadır.

06
NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞINDA ÇEŞİTLİLİK

Uzman zeytinyağı analistlerimizce yapılan duyusal testler ile modern labarotuvarımızda uygulanan analizler doğrultusunda Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Zeytinyağı; meyvemsilik özellikleri ve sızma zeytiyağının asitlik değerlerine göre 4 ayrı lezzet çeşitlendirmesi ile üretilmektedir. Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Zeytinyağı; yoğun lezzet, olgun lezzet, dengeli lezzet ve yumuşak lezzet çeşitleriyle sofralara sunulmaktadır.

zeytinyağında izlenilirlik

Orkide Zeytinyağı ile hazırlanmış lezzetli yemeklerin sofralarınızdan eksik olmadığı nice sağlıklı günler diliyoruz.