Orkide Zeytin Dalından

Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı

soğuk sıkım
zeytinyağı
Zengin içeriği ile bağışıklık sistemini
güçlendiren zeytinyağı, polifenol bileşiklerden de oldukça zengindir.
Ürünü incele

soğuk sıkımı deneyin

lezzet farkını deneyimleyin!

Zeytin ağacı; bir tabiat harikası, bir «ölümsüzlük ağacı», mitolojide efsanelerin tanığı, tanrıçaların tacı olarak antik çağdan günümüze ulaştı. Birçok sanat eserine de tarih boyunca ilham kaynağı oldu.

Biz de yepyeni zeytinyağlarımız için tabiattan ve sanattan ilham aldık.

Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Zeytinyağı; zeytin dalları figürlerini yansıtan bir sanat eseri özeniyle işlenmiş şişeleriyle, zeytinyağının antik çağlardan günümüze uzanan öyküsünü yansıtan etiketleriyle tüketicilerimizle ile buluşuyor.

Soğuk sıkım zeytinyağı, erken hasat zeytinlerin toplanıp aynı gün öğütülmesiyle yapılır. Ayrıca üretim esnasında kullanılan suyun sıcaklığı en fazla 27 derecedir. Soğuk sıkım yöntemi, zeytinin içerisinde bulunan vitamin ve minerallerin en az kayıpla yağa dönüştürülmesini sağlar. 

Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Zeytinyağında (Soğuk Sıkım); taze, yeşil meyveden elde edilen yağların algılanan karakteristik ve yoğun meyvemsi aroması duyumsanır. Meyvemsilik, acılık ve yakıcılık gibi duyusal özellikleriyle yoğundur. Her öğünde doğrudan tüketime uygundur, salatalar ve soğuk mezeler için idealdir.

Faydası

Natürel Sızma Zeytinyağı, yüksek besin değeri ile sağlık dostudur. 

Zengin içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendiren zeytinyağı, polifenol bileşiklerden de oldukça zengindir. Aynı zamanda içeriğinde tokoferol yani E vitamini bulunmaktadır. Zeytinyağlarının güçlü antioksidan aktiviteleri, günlük hayatta hava kirliliği, çevre kirliliği, stres, sigara, kötü beslenme ve birçok etkinin vücutta yarattığı serbest radikallerin oluşumunu önlediği ve bu oluşumları yok ettiği araştırmalarla belirlenmiştir. Kalp damar hastalıklarında etkili olduğu gibi özellikle Akdeniz tipi diyet önerilerinin en güçlü ajanlarından biri zeytinyağıdır. Bu nedenle zeytinyağının mutfaklarda önemli bir yeri olmalıdır.

besin değerleri

Enerji

3386 kj / 824 kcal

Yağlar

91,5 g

Doymuş Yağ

15,6 g

Çoklu Doymamış Yağ

8,2 g

Tekli Doymamış Yağ

67,7 g

Karbonhidrat

0

Şekerler

0 g

Protein

0 g

Tuz

0 g

Saklama Koşulları

Ambalajı delmeden, plastik kapağı açarak kullanınız. Kullanımdan sonra su girmeyecek şekilde kapağı kapatıp, güneş ışınlarından koruyup, serin yerde muhafaza ediniz. +5 C’nin altında donabilir. Tekrar çözünmesi, kalitesini etkilemez. 

diğer ürünler
Zeytinyağlı lezzet Tarifleri

lezzet dolu tarifler youtube kanalımızda

Sizler için uzman şefler tarafından özenle hazırlanmış tarifleri ve bu tariflerin yapılışlarını youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.